Proč nakupovat u nás?
  • Kvalitní karibské doutníky.
  • Bonus program.
  • Rychlé vyřízení objednávky.

Staráme se o humidor

VLHKOMĚR-KALIBRACE

Dejte jednu lžičku soli do mělké misky a přidejte dostatek vody (pouze pár kapek), aby byla vlhká. Potom misku umístěte do igelitového uzavíratelného sáčku a umístěte vlhkoměr k misce. NEROZLIJTE SLANOU VODU NA VLHKOMĚR. Uzavřete plastikový sáček, vypusťte přebytečný vzduch uvnitř sáčku. Vlhkoměr ponechejte uvnitř po dobu nejméně 6 hodin. Zkontrolujte úroveň vlhkosti, ta by měla být okolo 75 %. Není-li, upravte vlhkoměr.  Poznámka: Někteří vlhkoměry mají malé šrouby na zádech, které umožňují upravit jej. Pokud je to případ Vašeho vlhkoměru, nastavte jej na cca 75 %. Pokud ne, poznamenejte si odchylky a toto číslo použijte k určení správné úrovně vlhkosti.

UMÍSTĚNÍ VLHKOMĚRU V HUMIDORU

Umístění Vašeho vlhkoměru v humidoru je důležité, proto zvolte výhodné umístění. Proud vzduchu kolem vlhkoměru zajišťuje přesné čtení. Montáž na víko nebo zásobník v humidoru je nejlepší.

ZVLHČOVACÍ SYSTÉM

Vyndejte zvlhčovače vody z humidoru. NIKDY NEDOLÉVEJTE VODU DO ZVLHČOVAČE UVNITŘ HUMIDORU Dolejte pomocí destilované vody, nebo 50 % / 50 % roztoku destilované vody a propylenglykolu.
NIKDY NEPOUŽÍVAT VODU Z KOHOUTKU.
Možno použít speciální tekutinu určenou přímo do humidoru skrz mříže zvlhčovače. Nepřeplňujte zvlhčovač. Musí být vlhký, nikoli přemáčený.Suchým savým hadříkem, otřete přebytečnou kapalinu na zvlhčovači. Znovu připojte prosím vlhký zvlhčovač do humidoru.
 

ZAVLHČENÍ HUMIDORU

Dřevo ve Vašem humidoru potřebuje čas, aby znovu nasálo vlhkost, dříve než jej použijete poprvé. Chcete-li zajistit, že se to stane správně, postupujte podle těchto pokynů. Umístěte sklenici naplněnou destilovanou vodou nebo 50% roztok do spodní části v humidoru. Nabijte si zvlhčovač vzduchu a umístěte jej uvnitř humidoru. Umístěte kalibrovaný vlhkoměr uvnitř humidoru. Zavřete víko a kontrolujte po 8 hodinách. Pokračujte v kontrole jednou za čas, aby jste zjistili, kdy úroveň vlhkosti dosáhne 68 až 72 % rozsahu. Když konečně dosáhne této trvalé úrovně byl Váš humidor a tím dřevo v něm stabilizováno.

NIKDY NEVYTÍRAT VNITŘEK HUMIDORU VODOU

PÉČE O HUMIDOR

S patřičnou péči a pozorností, Vám tento kvalitně vytvořený humidor  poskytne mnoho let dokonalé úložiště pro Vaše jemné doutníky. Doporučené tipy: Umístit na plochý rovný povrch a zabránit převrhnutí. Nikdy jej umísťovat na přímém slunci.Neumísťujte žádné jiné objekty na humidor. Vždy používejte měkkou tkaninou, při čištění vašeho humidoru. Používejte pouze leštidla, včelí vosk, nebo jiné vhodné čističe, které jsou bezpečné pro dřevěný povrch. Použijte pouze na vnější ochranu humidoru. Pravidelně utírejte prach, aby Váš humidor vypadal stále jako nový. Nikdy nepoužívejte bělidlo nebo kyseliny na exteriér nebo interiér. Můžete lehce vysát vnitřek, při  odstraňovaní prachu nebo kousků tabáku. Uschovat Váš záruční list, který zajistí, aby Vaše plná záruka byla platná.


Mnoho příjemných chvil s našimi produkty Vám přeje tým firmy Karibské doutníky.