Proč nakupovat u nás?
  • Kvalitní karibské doutníky.
  • Bonus program.
  • Rychlé vyřízení objednávky.

Výrobci doutníků

Pinar Del Rio

Pinar Del Rio Cigars je dominikánská společnost na výrobu doutníků s již 80letou tradicí. V čele stojí Abraham Flores a bratři Rodriguezové, kteří dbají na to, aby byli najímáni pouze nejzkušenější „váleči“ doutníků. Díky tomu dosahují jejich produkty tak vysoké kvality.

Každý doutník je vyráběn  ručně s jemností a péčí a výsledkem je doutník výjimečné stavby.Tabákové listy používané v každé směsi jsou nejvyšší kvality a rafinované provedení je důkazem pozornosti každému listu, který projde dveřmi továrny Pinar Del Rio.

E. P. Carillo

Ernesto Perez-Carrillo, Sr.  se narodil na Kubě na počátku 20. stolení. Vyrůstal v tabákovém průmyslu, svou první továrnu na doutníky El Credito koupil v Havaně. Jeho rodina byla na Kubě velmi respektována, on sám byl dvakrát zvolen senátorem.  Změna přišla, až když Castro získal kontrolu nad Kubou; Ernesto byl několikrát zadržen pro své politické přesvědčení. Vláda navíc zabavila rodinný majetek, včetně tabákové továrny.
Ze strachu o své životy nakonec v roce 1959 utekli z Kuby do USA. Usadili se v Miami, kde Ernesto koupil další továrnu na doutníky v Little Havana. Po jeho smrti v roce 1980 jeho syn Ernesto Jr. převzal společnost a pokračoval v rodinné dědictví. Vedl ji až do roku 1999, kdy ji prodal firmě Swedish Match, kde pracoval až do roku 2009. Na naléhání svých dětí, Ernesta III. a Lissette, koncem roku 2009 založil doutníky E.P. Carrillo.

Vallejuelo

Společnost Intercigar, která doutníky Vallejuelo vyrábí, se nachází v Santiagu v Dominikánské republice. Společnost byla založena mužem jménem Maurice Antonio KOKS, který se dostal k doutníkovému byznysu přes svého dědečka a svého otce, kteří žili v Nizozemí. Tamní tradice výroby sahá více než 150 let do minulosti. Výroba v této zemi byla ale příliš nákladná, tak se Maurice přestěhoval do Dominikánské republiky, jeho společníky se stali José Ramon Rojas a Don José Moreno Gomez a v roce 2001 zahájila činnost továrna Intercigars. Don José se naučil výrobě doutníků na Kubě, kde pracoval pro Partagas a H.Upmann. José Ramon začal balit doutníky ve věku 14; naučil se svému řemeslu od Dona Josého. Tito tři muži nyní vyrábí jedny z nejlepších doutníků privátních značek na trhu a právě Vallejuelo patří k jejich špičce.