Proč nakupovat u nás?
  • Kvalitní karibské doutníky.
  • Bonus program.
  • Rychlé vyřízení objednávky.

Výběr a nákup

„Dokud nemáte dobrý doutník a panáka whisky, nepoznáte druhou a třetí nejlepší věc v životě.“

Alan J. Lerner – libretista

Ač se při výběru doutníku setkáte s mnoha doporučeními, chuť je veskrze osobní záležitost. Výběr toho pravého záleží jen a pouze na Vás.

Doutník musí být především konzistentní. Je-li příliš řídký, hoří moc rychle a přehřívá se, je-li příliš hustý, je velmi náročné nasát dým. Chcete-li koupit ručně balený doutník, je dobré se podívat na doutník od paty, kde musí být jasně vidět harmonikové složení náplně. Krycí list nesmí být v žádném případě jakkoli porušen!

Objemnější doutníky však mají obvykle v rukou zkušení baliči, takže bývají kvalitněji ubalené a zkušenými kuřáky preferované. Silnější doutníky ale také mají výraznější a komplexnější aroma, začátečníkům se tedy doporučuje začít tenčími kusy. Stejně tak je lepší se zpočátku zaměřit na světlejší doutníky, které mají lehčí chuť a postupně se posouvat k tmavším. Puros jsou doutníky s tabákem pocházejícím pouze z jedné země. Před obědem jsou vhodnější doutníky slabší chuti, ty plné nejlépe až po vydatném obědě nebo večeři.

Nejen vzhledem, ale i dotykem se dá o doutníku mnoho zjistit. Stlačíte-li krycí list těsně pod prstýnkem, nesmí být příliš tvrdý, protože pak je přeplněný, nebí má zátku, která brání pronikání dýmu. Moc měkký doutník má zase nedostatek náplně. U přeschlého doutníku krycí list při stisknutí praská a moc vlhký je zase podobný houbě. Je také vhodné si přivonět, příliš slabá vůně nebo naopak podezřelý zápach odhalují špatné skladování.